Jesteś tutaj: Strona głównaIdea Aniołów BiznesuCharakterystyka Anioła Biznesu

Charakterystyka Anioła Biznesu

   Aniołem  Biznesu  określany  jest  przedsiębiorca  o  bogatym  doświadczeniu  zawodowym,  który  posiada  znaczny  kapitał i inwestuje go w przedsięwzięcia znajdujące się we wczesnym stadium rozwoju (w fazie zalążkowej lub startu), charakteryzujące się dużym potencjałem wzrostu wartości. Przedsięwzięcia te są obarczone wysokim ryzykiem, dlatego też inwestorzy oczekują perspektyw przyniesienia wysokich stóp zwrotu. Cechą pomysłów przyciągających aniołów biznesu jest ich wysoka innowacyjność – pomysł musi się wyróżniać na rynku, szczególnie na tle własnej branży. Aniołowie Biznesu oferują przedsiębiorcom nie tylko kapitał, ale wspierają ich również swoim doświadczeniem, czasem, kontaktami i wiedzą.

   Elementem   odróżniającym   Anioła   Biznesu   od   funduszu  venture  capital   jest  przede  wszystkim  pochodzenie  kapitału.
W przypadku funduszu pochodzi on ze zgromadzonej z różnych źródeł puli, podczas gdy Aniołowie Biznesu dysponują wyłącznie prywatnymi środkami. Kolejnym czynnikiem jest mniejsza skala inwestycji, większa tolerancja ryzyka oraz bardziej osobiste i indywidualne podejście do współpracy z Pomysłodawcą.

   W związku z powyższym wsparcie Anioła Biznesu niejednokrotnie okazuje się nieocenione nie tylko z punktu widzenia finansowania inwestycji, ale również z uwagi na zapewnienie jej stabilnego rozwoju, silnej pozycji konkurencyjnej oraz wiarygodności.

Szybki kontakt

Masz oytania - napisz do nas.

studban@studban.eu
 

formularz kontaktowy

ul. Francuska 13/7
40-027 Katowice
studban@studban.eu
www.studban.eu
Zobacz inne nasze projekty:
PSAB-IABANINVESTEXPOINES
copyright by StudBAN 2018
tworzenie stron www: Triso.pl